Ajo është cilësuar si ‘Mësuesja e Vitit’ dhe jo vetëm aq, por kush është kjo shqiptare. Njihuni me të

Një listë me mësuesit më të mirë në botë po qarkullon në internet, ku në mesin e tyre renditet edhe një shqiptare. Lista është publikuar nga ‘Global teacher Prize 2019’ , dhe  në mesin e tyre figuron edhe Liljana Luani. Liljana Luani është shkodrania që ka punuar për 37 vite në arsim dhe më herët…

Premtimi i dhënë u mbajt. Taulant Balla surprizon familjen Buzani, pas 15 vitesh në barakë, tani me shtëpi të re

Pas 15 vitesh jetë në një barake, ku çfarë binte jashtë hynte brenda, familja Buzani në Çerçan të Librazhdit e nisi këtë vit të ri në shtëpinë e re. Shtëpia e familjes Buzani, Hotolisht. MIRËMËNGJES 😃E filluam vitin 2019 më të gëzuar në familjen Buzani, në Çerçan të Librazhdit, të cilët ky Vit i Ri…

Tentoi të hyjë në Gjermani si grek, të riut i ndodh e papritura kur…

Policia gjermane ka arrestuar një 24-vjeçar në aeroportin e Berlinit – Tegel me dukumente të rreme. Shqiptari provoi te hyje ne Gjermani me dokumente gjoja greke dhe vinte nga Londra,  njofton  agjecia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te Policisë Federale. Zyrtarët kontrolluan shqiptarin tek i cili u gjeten dokumentat e falsikuara. Një gjyqtar i Berlinit e dënoi…

ARRSH jep njoftimin: Këto janë akset më problematike ku nuk mund të ecësh pa zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon për situatën e rrugëve pas reshjeve të borës që kanë mbuluar një pjesë të mirë të vendit. Sipas ARRSH në të gjitha akset kryesore të vendit që ka pasur reshje bore janë marrë të gjitha masat e nevojshme nga kontraktorët dhe kompanitë e mirëmbajtjes. Është bërë trajtimi me kripë dhe pastrimi…

“Babi, po largohem. Të dua shumë…” Këto dhe të tjera fjalë ishin ato që Anxhelina i tha babait në frymën e saj të fundit

Më shumë sesa tronditëse qenë fjalët e fundit  të Anxhelina Petros, teksa po jepte frymën e fundit në duart e të atit. “Babi, po largohem. Të dua shumë, vazhdo të më godasësh!” Këtë rrëfim e ka bërë vetë vrasësi, babai i saj, në dëshminë e tij në Korfuz, njoftojnë mediat greke. Teksa tregoi arsyen pse e vrau,…