Zgjedhjet lokale/ Ja deri kur është afati i partive për të dorëzuar emrat për kryebashkiakë

Edhe pse situata nuk duket plotësisht e qartë dhe opozita nuk e ka fokusin e saj tek zgjedhjet lokale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur përgatitjet dhe po ashtu apelet drejtuar partive politike për zgjedhjet e 30 qershorit. Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj iu bëri thirrje partive që të regjistrohen në këtë proces. Afati për…

I kërkoi që të hapte kasafortën, recepsionistja bën për “ujë të ftohtë” hajdutin që e sulmoi

Autoritetet në Florida janë vënë në kërkim të një hajduti që tentoi të vidhte para në një hotel në Davie. Sipas raportimit të mediave vendase, tentativa për grabitje ndodhi rreth orës katër të mëngjesit në Woodspring Suites ndërsa recepsionistja që ndodhej në turn bëri rezistencë. Në videon, e marrë nga kamerat e sigurisë, shihet një…

Viti i Ri vjen me ndryshime edhe në Policinë e Shtetit, paralajmërohen edhe drejtorët e qarqeve

Policia e Shtetit ka pësuar ndryshime me fillimin e vitit të ri 2019 në radhët e saj. Sipas burimeve zyrtare, Tonin Vocaj emërohet në postin e drejtorit të Departamentit të Policisë Kriminale, duke zëvendësuar kështu Eduard Merkajn. Merkaj do të kalojë tashmë si drejtor i Përgjithshëm i Kufirit. Ndërkohë, po të njëjtat burime theksuan për…