Shitet gazeta MAPO, ja kush e blen

Themeluesi i gazetës “Mapo”, Henri Çili, ka njoftuar shitjen e kësaj gazete dhe të gjitha botimeve që mbajnë logon MAPO. “Nga sot gazeta MAPO dhe botimet e tjera MAPO shkojnë drejt një projekti të ri menaxherial, drejt një forme të re të organizimit juridik dhe sigurisht drejt një pronësie të re” shkruan Cili përmes një…

Jetonin në një pikë karburanti por pronari u kërkon të largohen, familjarët bëjnë thirrje: Jemi me sytë…

Këto ditë të ftohta për disa familje janë tepër të vështira. I tillë është rasti i familjes Kollçinaku në fshatin Sheqeras të Korçës. Para 10 vitesh, një pkujdesi me bombolën e gazit ja bëri shtëpinë shkrumb e hi. Streha e tyre aktuale është një pikë furnizimi me karburant, raporton Balkanweb.  Sikur të mos mjaftonte kjo, prej 5…

E trishtë/ Ish-bashkëshorti nuk pranon atësinë e të birit, 41-vjeçare kërkon pension për djalin

Historia e një nënë 41-vjeçare është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur” të moderatores Evis Ahmeti. Gruaja nga Gjirokastra pretendon se prej vitesh nuk ka përfituar pension ushqimor që babai  fëmijës duhet t’i jepte për djalin i cili sot është 13 vjeç, ndërsa ish bashkëjetuesi i saj nga ana tjetër  nuk pranon…

Zëri i Amerikës: Krijimi i Prokurorisë speciale në Shqipëri hap rrugën për krijimin e Byrosë kombëtare të hetimit

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi sot garën për anëtarët e Prokurorisë speciale, (SPAK) e cila së bashku me Gjykatën speciale do të ketë si objektiv korrupsionin e zyrtarëve të lartë dhe krimin e organizuar. Prokuroria speciale do të përbëhet nga 15 anëtarë, të cilët do të duhet të plotësojnë një sërë kriteresh…

Rikonstruktohet shkolla ‘Ismail Qemali’, Veliaj: Do të hidhen themelet edhe për 17 shkolla të reja

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte për të inspektuar në gjimnazin e Tiranës”Ismail Qemali”, ku ka përfunduar puna për rikonstruksionin e plotë të ambienteve në këtë shkollë,ndërsa u shpreh se përgjatë vitit 2019 në kryeqytet do të nisë edhe ndërtimi  i 17 shkollave të reja, si edhe do të ulet numri i nxënësve në klasa. Këtë fillim viti një prej shkollave ikonë të Tiranës,…

Policia Rrugore thirrje shoferëve: Mungojmë fizikisht, por nëse nxitoni…

Policia Rrugore e Tiranës vijon patrullimet për evidentimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor që jane rrezik dhe shqetësim i përditshëm për qytetarët. Duke postuar nje video me ndeshkimin e shkelesve te rregullave te qarkullimit ne Tirane, policia ben apel per te treguar kujdes. “Edhe pse mendoni se mungon fizikisht 👮‍♀, ju sigurojmë se nëse…