Dhjetëra automjete sekuestrohen nga shteti çdo ditë, ja se ku përfundojnë ato

Pak herë është dëgjuar për tenderin e makinave të sekuestruara nga shteti, forcat e policisë dhe aspak informacion rreth atyre që i blejnë, të ardhurat që krijohen, procedurat që ndiqen etj. Me qindra automjete që sekuestrohen, përfshi edhe motorët, mbeten në magazinat e shtetit, nën administrimin e Policisë së Shtetit. Tërheqja e këtyre automjeteve nga pronarët…

U konfliktuan për motive të dobëta, të rinjtë nga Lezha përdorin armët për të larë hesapet

Policia njofton se ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes tre të rinjve në Lezhë. Forcat e Policisë së Komisariatit të Lezhës arrestuan në flagrancë një 26-vjeçar nga Kurbini, si dhe proceduan 2 shtetas të tjerë, thuhet në njoftimin e policisë. Sipas uniformave blu, ata janë konfliktuar për motive të dobëta me mjete të forta…

Vrau gruan dhe kunatën, reagon kryebashkiaku i Mallakastrës: “Do t’i ofrojmë ndihmë”

Në një prononcim për mediat, kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka folur lidhur me dy fëmijët e çifitit, traumën dhe gjendjen e vështirë financiare në të cilën ndodhet familja e dy motrave të vrara. rimi në familje që tronditi Ballshin, ku Gazment Musta vrau gruan dhe kunatën me thikën e bukës është rikthyer në vëmendjen…

Korçë, temperatura -11 gradë C në mesditë, Drejtoria Arsimore: Që nesër mësimi do të…

Sipas te dhenave nga Stacioni Meteorologjik Ushtarak Korce ne gjithe qarkun e Korces temperaturat vijojne te jene te uleta, aktualisht -11 grade C. prefektuara e Korçës ka njoftuar për situatën në mesditë si më poshtë: Qarkullimi rrugor ne akset nacionale vijon normalisht. Segmentet rrugore rurale ne Nj. A jane te hapura dhe kalimi rekomandohet me…

U zotua se nuk ka kryer veprën penale, shkarkohet nga detyra gjyqtari Thanza për fshehje të…

Prokuroria pritet të vendos për dërgimin e çështjes në gjyq me akuzën e falsifikimit të formularit te dekriminalizimit, pas mbërritjes së letërporosisë nga pala italiane, ku vërtetohet se ish-gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar në këtë shtet për vjedhje. KPK e shkakroi nga detyra të gjyqtarit te Gjykates se Larte, Admir Thanza pasi Prokuroria e…