Moti i keq, Erion Veliaj thirrje banorëve të Tiranës: Nëse bashkëpunojmë, të gjithë do…

Për shkak të motit të keq dhe temperaturave të ulëta,që kanë përfshirë të gjithë vendin Kryebashkiaku Erion Veliaj u ka bërë  thirrje të gjithë banorëve të Tiranës që të jenë bashkëpunues dhe të kërkojnë ndihmën e strukturave bashkiake për çdo rast nevoje emergjente. Edhe pse prej ditwsh moti me reshjet e dendura tw shiu nw zonat e ulëta…

Reshjet e dëborës dhe ngricat, ja si paraqitet gjendja në Rrugën e Kombit

Temperaturat e ulëta dhe bora kanë krijuar vështirët qarkullimi në disa akse kombëtare. Më problematike paraqitet situata në akset rrugore në veri të vendit. Pavarësisht reshjeve të dendura të borës Rruga e Kombit, arteria më e rëndësishme rrugore e vendit është e kalueshme. Borëpastrueset ndodhen në terren dhe po punojnë me kapacitet të plotë për…

Kushtet e këqija atmosferike, mbyllen shkollat në të gjithë Shqipërinë

Thuajse në të gjithë Shqipërinë nuk zhvillohet mësim në shkolla. Sipas të dhënave zyrtare në shumicën e vendit, mësimi është ndërprerë, ndërsa në pjesën tjetër mësimi bëhet i reduktuar. Në 16 Drejtori dhe Zyra Arsimore si: Gjirokastër, Librazhd, Pukë, Tepelenë, Përmet, Kukës, Tropojë, Has, Dibër, Mat, Bulqizë, Korçë, Pogradec, Devoll, Mirditë dhe Malësi e Madhe,…

Qarku i Korçës mbetet problematik, ARRSH: Punohet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës, por qarkullimi kryhet me zinxhir në këto akse

Debora ka pushtuar vendin duke sjelle edhe problematikat e saj, por autoritetet jane ne kembe per te bere detyren e tyre. ARRSH ka dale serish sot me informacion dhe ben apel per te pasur kujdes ne oret e para te mengjesit sidomos: INFORMACIONI ME I FUNDIT: Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Gjatë natës ka pasur reshje…

Unaza e re, Gjiknuri i përgjigjet “Zërit të Amerikës për “DH Albania”

Ministria e Infrastruktures dhe Energjise ka reaguar sot me urgjence kunder nje shkrimi te publikuar ne portalin Zeri i Amerikes, duke sqaruar te verteten lidhur me shoqerine DH Albania. Ja cfare shkruante nder te tjera Zeri i Amerikes: “Por informacionet e siguruara nga Zëri i Amerikës, dëshmojnë se institucionet shqiptare duket se janë vënë në shërbim…

Protesta j’u humbi shumë orë mësimi, por ja si do ti zëvendësojnë këto ditë studentët

Pas pushimeve të festave të fundvitit, ku një grup i studentëve vendosën të vazhdojnë protestën e tyre prej datës 7 janar, dhe pjesa tjeterë e studentëve u janë rikthyer auditorëve të mësimit . Rektorati i Univeristetit të Tiranës ka nxjerrë ditën e sotme një njoftim të rëndësishëm  për studentët ku bën të ditur se është…

Ministri i Infrastrukturës jep lajmin e rëndësishëm, ja kur do të përfundojë rruga Tiranë-Elbasan

Ministri i shkarkuar i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknurit me anë të një mesazhi në Twitter ka treguar se kur do të përfundojë rruga Tiranë-Elbasan. Kreu i qeverisë e kishte paralajmëruar Gjiknurin se nëse nuk e përfundon rrugën e Tiranë-Elbasan brenda muajit dhjetor, atëherë ai nuk do të ishte më ministër i Infrastrukturës dhe Energjetikes.…