E “fluturoi” nga lartësia, autori i krimit makabër në Tiranë e kapi “mat” 35-vjeçarin me bashkëshorten

Nje ngjarje e rende ndodhi te enjten mbrema ne kryeqytet, qe u zbulua te premten. Vrasja makabre ndodhi në periferi të Tiranës, ku mbeti i vdekur 35 -vjeçari Arben Gjeci. Mësohet se 35 vjeçari është qëlluar me sende të forta në kokë nga një person, i cili ka zbuluar se viktima kishte lidhje me bashkëshorten…

Meta kthen për shqyrtim një tjetër ligj në kuvend, ja se për çfarë bëhet fjalë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Për noterinë”. Meta kërkon rishqyrtimin e neneve 61, 65 dhe 76 të këtij ligji. Argumentet e përmbledhura të kësaj vendimmarrje paraqiten si më poshtë: 1. Përmbajtja e nenit 61 të ligjit nr.110/2018 “Për noterinë”, nuk është i qartë dhe në harmoni me disa…