Nuk paguanin detyrimet, Tatimet bllokojnë pasuritë e 24 mijë bizneseve

Administrata tatimore është treguar e pamëshirshme me mijëra biznese të cilët në prag falimentimi, nuk kanë mundur që të paguajnë taksat . Kështu janë rreth 24 mijë bizneseve u janë bllokuar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme nga administrata tatimore, për shkak se nuk kanë paguar detyrimet e përcaktuara. Shifrat jepen nga Drejtoria e Përgjithshme…

Piloti hero, shpëtohet alpinistja në një terren thuajse të pamundur në malin e Çikës

Një alpiniste 31-vjeçare, e gjendur në situatë tejet të vështirë shëndetësore për shkak të pësimit të një traume kranike, VLC të fytyrës dhe traume të baçinit, teksa ndodhej për alpinizëm në malin e Çikës, ka shpëtuar për fat të mirë si pasojë e ndërhyrjes në kohë rekord të një ekipi special mjekësor. Bëhet fjalë për…

Emri/ Vritet shqiptari në Greqi

Një shqiptar është vrarë në burgun e Koridalosit në Greqi, ku sapo ishte transferuar. Ai është Albert Bako dhe sipas të përditshmes ‘Protothema’, u vra nga anëtarë të një bande rivale, të cilët kishin mësuar transferimin e tij nga burgu i Chania. Albert Bako Albert Bako ishte në burg pasi në Nëntor të 2014-s, hapi…

Me patentë të falsifikuar dhe udhëtonte lirshëm, Policia i “tregon vendin” shqiptarit në Britani

Xhamat e zinj të makinës kanë bërë që një shqiptar të pikaste nga autoritetet britanike, të fundit këto që cilët i kanë kërkuar patentën. Policia e ndaloi shqiptarin gjatë fundjavës në Sheffield, por ky i fundit ka pretenduar se ishte italian dhe u dha atyre patentën italiane. Mjaftoi një inspektim më i hollësishëm për të…