Nusja 20-vjeçe akuzon vjehrrin për përdhunim, përfundon vetë në qeli

Një 20-vjeçare është dënuar me 11 ditë burgim nga Gjykata e Tiranës, pasi është shpallur fajtore për veprën penale të “Kallëzimit të rremë”. Shtetasja E.Tanushi kishte kallëzuar një vit më parë në Prokurori se vjehrri  ka kryer marrëdhënie seksuale me të, kundër vullnetit të saj. Ajo ka kallëzuar se dhuna është ushtruar duke e shantazhuar…

Nis rehabilitimi i hyrjes së qytetit të Korçës

Në kuadër të projektit “Mirëmbajtje dhe Siguri Rrugore Bazuar në Rezultate”, financuar nga Banka Botërore kanë filluar punimet për Rehabilitimin e Kryqëzimit Kryesor në hyrje të Qytetit të Korçës rruga “Muzaka” Realizimi i këtij rrethrrotullimi do të përmirësojë ndjeshëm gjendjen teknike të rrugës, shikueshmërinë dhe qarkullimin e mjeteve në këtë nyje rrugore. Ndërhyrja parashikon ndërtimin…

I shpëtojnë vdekjes, dy të rinjve shqiptarë u bie guri sipër makinës në Librazhd

Sikur të mos mjaftonte fakti që në Shqipëri mungon asfaltimi i rrugëve dhe sinjalistika, duhet shtuar këtu edhe mos sigurimi i rrëshqitjes së gurëve. Mjafton të kujtojmë tragjedinë e vjetshme në Lezhë, kur 3 pjesëtarë të një familjeje humbën jetën nga shembja e gurëve anash rrugës, për të thënë se sa alarmante është mos sigurimi…

Arratisje si në filma, shqiptarët hidhen në kanal për ti shpëtuar policisë

Katër shqiptarë që sapo kishin kryer një vjedhje janë vendosur në ndjekje nga policia italiane. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 22 dhjetorit, në orën 22.35. Patrulla konstatoi se mjeti tip Opel “Meriva” bënte një “ecje të parregullt” dhe kur drejtuesi shikon policinë ngadalëson shpejtësinë dhe Për këtë arsye, patrulla vendos që ta ndalojë dhe urdhëroi…