Krishtlindja, Janullatos mesazh popullit shqiptar

Kreu i besimit ortodoks, Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos, i është drejtuar me një mesazh gjithë popullit shqiptar. “Një pasiguri e përgjithshme, si re pluhuri bërthamor, është përhapur në mbarë shoqërinë e sotme, duke shkaktuar vështirësi shqetësuese në frymëmarrje” shkruan kryepeshkopi. “Shumë përpiqen të përballen me të duke akumuluar pasuri…

Janë emra shumë të njohur të showbiz-it, këta djem nuk i “rezistojnë” dot Luanës

Kete te shtune ne “Shiko kush luan”, në lojën “Ndaje ose pije” moderatorja bukuroshe Luana Vjollca “u detyrua” nga stafi i saj të tregonte për publikun diçka tepër private të cilen se kishte treguar asnjëherë më parë. E gjendur përballë këtij vendimi, Luana na surprizoi me deklaratën e saj. Ajo tregoi se katër prej emrave…

Koncerti festiv për Krishtlindjen në shesh, Veliaj: Më e mira për Tiranën është gjithmonë përpara!

Reshjet e shiut nuk ndalën qytetarët që të jenë të pranishëm në shesh për festimet. Festa nisi me tingujt muzikore të orkestrës frymore ku u luajtën partiturat hite të këngëve të Kërshëndellave (mes pjesëve: Noel, La Spangola, Sing –Sing, Feliz Navidad, Nata e qetë, Jingle Bang etj.). Teksa përshëndeti të pranishmit për Krishtlindjet, Kryebashkiaku Erion…

Horoskopi i Krishtlindjeve

DASHI-Konfigurimi i mrekullueshëm i yjeve do zgjidhe çdo problem qe ju keni pasur me partnerit. Durimi do jete një tjetër pike e forte qe do ju ndihmoje ne këtë plan. Beqaret do jene te vëmendshëm ndaj flirteve te çdokujt dhe do pranojnë te dalin me ata qe do pëlqejnë me tepër. Ne planin financiar gjendja…

E dini cila është kënga shqiptare më e dëgjuar në vitin 2018?

Këngët si: Noizy “Toto”, Elvana Gjata “Ku vajti”, Geasy Flori “Dashni me raki”, Butrint Imeri “Ma cherie”, Elvana Gjata “Mike”, Butrint Imeri “Alea”, Gjiko & Skerdi “Si Bugatti”, Xhensila Myrtezaj & Ardian Bujupi “Çika çika”, Dhurata Dora “Jake jake”, Mozzik ft Loredena “Bonnie&Clyde”, Rina ft Sinboy “Gigi”, Ledri Vula “Princess Diana”, Dafina Zeqiri & Lumi…