Kur është koha për t’u ‘shkëputur’ nga puna? Kur motivimi dhe kënaqësia …

Çfarë është saktësisht ndjenja e lodhjes që shkaktohet pasi keni kaluar një ditë të gjatë në punë? Një përgjigje vjen nga studiuesit skocezë. Ata kanë konfirmuar rritje graduale në lodhje gjatë ditës së punës, por jo se kjo ndjenjë ishte e lidhur direkt me angazhimin e kërkuar ose sasinë e energjisë së shpenzuar. Elementet thelbësore…

Shpallet muaji i hapjes së garës për Kryeprokurorin, ja cilët janë kandidatët e mundshëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka më pak se dy muaj kohë që të propozojë në Parlament Kryeprokurorin e ri të Republikës së Shqipërisë. Për shkak të disa vështirësive, aktualisht, gara për kandidatët për kryeprokuror do të hapet në muajin janar të vitit të ardhshëm. “Panorama” mëson se janë të paktë prokurorët që plotësojnë kriteret për…

Keni menduar për pushimet dimërore? Hidhuni një sy 10 fshatrave më të bukur në shqiptarë

Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Këto janë disa nga karakteristikat që janë marrë parasysh për këtë klasifikim në DITA të disa prej fshatrave më të bukur të Shqipërisë. Nga Vermoshi në Konispol, Shqipëria ofron bukuri natyrore të veçanta, shumë pak të eksploruara. Rekordin e mban zona e Vlorës…

Përzierja e limonit dhe vajit të ullirit kombinimi perfekt kundër këtyre problemeve

Pija ideale për të detoksifikuar dhe eliminuar të gjitha toksinat dhe mbetjet e grumbulluara në trup është shumë e thjeshtë dhe përbëhet nga lëng limoni dhe vaj ulliri. Nëse zgjoheni të lodhur, madje edhe pas një nate të gjatë gjumi konsumoni këtë përzierje. Përzierja do të ndihmojë rigjallërimin e trupit tuaj dhe të ndjeheni energjik…