“I lindur me këmishë”. Këto janë pamje mahnitëse të një foshnje që ka lindur bashkë me placentën dhe…

Me siguri që nuk e keni menduar ndonjëherë literalisht kuptimin e shprehjes “i lindur me këmishë”. Rrallëherë mund të keni parë një foshnje brenda qeskës së placentës. Pamjet e videos së jashtëzakonshme të xhiruar në spitalin e Santa Casa di Misericordia në Barretos, Brazil po bëjnë xhiron e botës. Foshnja brenda placentës vazhdon të sillet…

Për të gjithë të prekurit nga sëmundjet e zemrës, mos e teproni me qëndrimin jashtë, i ftohti shton rrezikun e …

“I ftohti shton rrezikun e infarktit”, ky është paralajmërimi i kardiologëve në këto ditë të ftohta, për ata që kanë probleme me zemrën. Një studim suedez i publikuar në revistën “British Medical Journal” ka analizuar 300 mijë raste infarktesh në periudhën 1998-2013. Periudha para Krishtlindjeve shënon zakonisht një rritje me 37% të infarkteve, që në…

Prindërit të divorcuar, 3 vdekje brenda pak muajsh, kjo është historia rrëqethse e 17-vjeçares së vrarë në Laprakë

Dalin detaje të reja nga 17-vjeçarja Brisilda Gjikolaj, vajza e cila mbeti e vrarë nga një atentat mbrëmjen e kaluar në Laprakë, ndërkohë që i dashuri i saj u plagos me një plumb në shpatull. Burime për Faxëeb.al, bëjnë të ditur se ajo ka lindur në Kurbnesh të Mirditës. Prindërit e 17-vjeçares para disa vitesh…

Kur dhuratat janë për motrën çmimi nuk llogaritet. Kjo është dhurata super e shtrenjtë që Lori Hoxha ka bërë për Sarën

Në këto ditë festash të gjithë marrin masa dhe përgatiten të bëjnë dhurata të veçanta për njerëzit e tyre të dashur. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe motrat Hoxha. Sara Hoxha ka publikuar në Insta Story dhuratën që i ka bërë Lori. Ajo dhuratë e thjeshtë dhe modeste që jo çdo kush mund ta bëjë.…