Parashikimi i motit për sot, e shtunë 29 dhjetor 2018

29 dhjetor 2018:  vendi ynë  do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të ftohta ku moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirave të pakta në relievet malorë. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 1,5 në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje graduale. Temperaturat min dhe max: Zonat  malore       …

U arrestua nga Forcat Speciale, lirohet në mënyrë të mistershme 37-vjeçari nga Elbasani

Mbrëmjen e djeshme, në lagjen “Skënderbej” në qytetin e Elbasanit, ka rënë një zjarr i përmasave të mëdha. Një servis i automjeteve “Auto Ok”, në pronësi të 37-vjeçarit Elton Kila është shkrumbuar pothuajse i gjithë. 37-vjeçari është arrstuar nga policia e Elbasanit mbi dy muaj më parë, pikërisht më 18 tetor 2018. Eltoni u ndalua me qëllim ekstradimi për në…

‘ O dua gocën, ose do t’ju shfaros krejt‘, rrëfimi tronditës i vjehrrës: Ja si na kërcënonte dhëndri

“Do ju zhvarros të gjithëve. Do ju vras fëmijët”. Kështu deklaron vjehrra e Adriatik Jellës, i cili mbeti i vrarë pas një konflikti të ashër me familjen e gruas së tij. Ngjarja e rëndë ndodhi në Topojan të Bulqizës, ku përveç 40-vjeçarit, u plagosën rëndë 2 persona të tjerë. Fidane Cidhnaku, në një intervistë për…