Shpërthen anija cisternë në mes të detit, ekuipazhi hidhet në det për ti shpëtuar flakëve

Një anije cisternë në Qipro ka shpërthyer në det, në Maroni,  në orën 9:30. Pesë anëtarë të ekuipazhit janë plagosur dhe janë dërguar në Spitalin e përgjithshëm në Nikosia. Qenë të tmerrshme pamjet e anëtarëve të ekuipazhit, që u hodhën në det për të shpëtuar. Dy prej tyre janë me djegie të rënda. Anija transportonte gaz…

Prindërit kërkojnë largimin nga shkolla të fëmijës me prapambetje mendore: Ka nevojë për disiplinë të fortë

Elton Muço u ankua në emisionin investigativ “Stop” për një problem me djalin e tij 13-vjeçar me “prapambetje mendore të moderuar”. Pas 5 vitesh në shkollën 9-vjeçare “Kolë Koci”, stafi pedagogjik ka vendosur t’i reduktojë orët, me pretendimin se është agresiv dhe nuk e menaxhojnë dot. “Fëmija im për 5 vjet në këtë shkollë nuk ka…

Veliaj uron qytetarët e Tiranës me anën e një kartoline të krijuar nga një nxënës i “Fan Nolit”

Kur na ndajnë dhe pak ditë nga momenti i ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përzgjedhur kartolinën e vet të urimit për gjithë qytetarët e saj. Këtë vit, për të përzgjedhur pamjen që do të kishte kartolina, Bashkia e Tiranës organizoi edhe një konkurs me krijimtaritë artistike nga nxënësit e shkollave të kryeqytetit. Fitues…

Këngëtarja shqiptare publikon mesazhet e futbollistit që e ngacmonte: “Je i martuar dhe…

Këngëtarja e famshme Bebe Rexha nuk e ka aspak problem që të zbulojë mesazhet që i dërgojnë ndjekësit e saj, edhe pse janë të tipit ngacmues. Kështu ka ndodhur edhe së fundmi, ku këngëtarja shqiptare tregon mesazhet e një futbollisti të njohur që vazhdon ta ngacmojë pavarësisht se ka familje. Bebe ka publikuar në “Instastory”…

Të tregosh kush je nëpërmjet veshjes, ja sa harxhojnë shqiptarët për t’u dukur bukur

Biznesi i veshjeve shihet gjithnjë e më shumë me zgjerim në Shqipëri, që ndonëse një treg i vogël, janë të pranishëm emra ndërkombëtarë. Sa blenë shqiptarët? Nga ‘gabi’ deri te firmat më të shtrenjta ka klientelë për çdo segment. Sipas të dhënave të INSTAT, në vitin 2017 janë importuar në total 33.7 mln lekë veshje…