Besëtytnitë e çuditshme të 31 dhjetorit për një vit të suksesshëm! Po ju a i bëni?

Shumë prej nesh besojnë në rituale ose supersticione të trashëguara apo të dëgjuara për ta pritur Vitin e Ri sa më mbarë. Në vende të ndryshme të botës, Viti i Ri pritet me rituale të ndryshme, në mënyrë që të jetë më i suksesshëm. Italianët kanë shumë rite dhe janë shumë supersticiozë. Ata kanë thjerrëzat…

U zgjodh ministër i Jashtëm, por çfarë thotë për Gent Cakaj profesori i tij

Blerim Latifi, filozof, pedagog dhe analist i njohur nga Kosova ka komentuar zgjedhjen e Gent Cakaj, ish-student i tij, si ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Latifi thotë se Genti është një mendje brilante. Latifi thekson se Cakaj do japë kontribut edhe në politikë.   “Gentin e kam pasur student në Departamentin e Filozofisë. Studentë si…

Zbardhet vrasja që muaj më parë tronditi Tiranën, arrestohet porositësi që eleminoi komisarin Cuku

Pas më shumë se 20 muaj nga vrasja e komisar Artan Cuku, është kapur porositësi i asaj vrasje që tronditi Tiranën. Policia e Shtetit njofton zyrtarisht se falë bashkëpunimit ndërkombëtar, ka rënë në praga i dyshuari kryesor për porositjen e vrasjes së ish-oficerit të lartë të Policisë Artan Cuku. Në kuadër të shkëmbimit të informacioneve me zyrat…

Të qeshura me shpirt, Bes Kallakut i ndodh e papritura në emision dhe ju do të shkriheni së qeshuri ashtu si KIMIKATI! [VIDEO]

Ndodhin edhe gjëra të tilla! Kjo situatë ndoshta do ju bëjë të qeshni më shumë se çdo batutë e Besit. Gjatë emisionit të sotëm të “E diela shqiptare”, Ardit Gjebrea vendosi të fusë në trasmetim një sekuencë të Bes Kallakut, Erion Isait dhe Olsi Bylykut duke shkaktuar të qeshura pafund. Besi kishte pasur një problem alergjik…