‘Artan Cuku, ti do vdesësh‘, ja çfarë shkruhej në muret e qelisë së vrasësit Bledar Jambellit

Pas thuajse një viti në kërkim, këtë të hënë policia njoftoi se ka kapur më në fund personin që kishte porositur vrasjen e ish komisarit të policisë Artan Cuku. Në pranga në Athinë të Greqisë ka rënë Bledar Jambelli, personi i cili kishte paguar Mikel Shallarin për të vrarë ish komisarin e policisë. Por si…

Vizita në Spitalin e Traumës, Manastirliu: Përforcim shërbimit mjekësor gjatë ditëve të festave

“Shërbim i përforcuar me ekipe mjekësore gjatë ditëve të festave dhe autoambulancë në sheshet kryesore të qyteteve, për të garantuar shërbim të shpejtë në rast të urgjencave mjekësore dhe më shumë siguri për qytetarët”. Deklarata u bë nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë takimit me ekipin e urgjencës së Spitalit Universitar…

Policia apel qytetarëve: “Kujdes para e pas ndërrimit të viteve”

Rrugorët e kryeqytetit në vigjilje të festës së ndërrimit të viteve kanë shtuar patrullimet me përzgjedhje në të gjitha rrugët e qytetit. Policia ben me dije se synon konstatimin e shkeljeve që mbeten rrezik potencial për sigurinë rrugore, si dhe do jenë të angazhuar me shërbime të përforcuara gjatë gjithë kohës, me qëllim parandalimin e…

Mercedesi përplas invalidin në Shkodër, i moshuari për më shumë se 30 minuta i shtrirë në tokë

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Shkodër, teksa një invalid që udhëtonte me motorin enkas të tij është përplasur nga një mjet tip “Mercedes Benz”. Fakti më i rëndë në këtë përplasje është se ambulanca nuk duket askund dhe i moshuari është në gjendje kritike i shtrirë përtokë në këtë të ftohtë. Një…