Babai monstër/ E varrosi prapa shtëpisë të bijën dhe shtirej para Policisë: Ju lutem, më ndihmoni ta gjej!

“Ju lutem, më ndihmoni të gjej fëmijën tim!” – Kjo ishte shprehja që përsëriti disa herë në Policinë greke, babai i Anxhelina Petros gjatë marrjes në pyetje, derisa në fund u dorëzua dhe pranoi se ai e kishte vrarë atë. Kur u intervistua, 52-vjeçari i kërkoi policisë së Korfuzit të bënte gjithçka për të gjetur…

Historia rrëqethse e 13-vjeçarit të cilin skamja e detyroi të bëhej hajdut: “S’dua të shoh familjen time të thotë se s’kemi ushqime për të ngrënë”

Shumë fëmijë e kaluan mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rrethuar nga lodrat që kanë ëndërruar. Por, kjo nuk është një histori për fëmijë të lumtur. Kjo është historia e trishtueshme e Denisit, djaloshit 13-vjeçar, të cilin skamja e detyron të vjedhë ushqime…

Festimet në Tiranë, bëjnë “zhurmë“ në mediet ndërkombëtare

Tirana e priti ndërrimin e viteve, kur akrepat e orës shënuan 00:00, me fishekzjarret shumëngjyrëshe që shkëlqyen në qiell dhe me një koncert madhështor në sheshin “Skënderbej”, ashtu siç është bërë traditë tashmë çdo vit nga Bashkia e Tiranës. Kjo ka tërhequr vëmendjen edhe të medieve ndërkombëtare, të cilat i kanë bërë jehonë Tiranës, duke…