Ndërron jetë muzikanti i njohur

Muzikanti me famë botërore Daryl Dragon, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai njihet për hitet e tij “Love Will Keep Us Together” dhe “Do That to Me One More Time.” Në momentin që ka ndërruar jetë pranë saj ka qenë ish bashkëshortja e tij më të…

Borë edhe në Tiranë !

TIRANE Mbi vendin tonë po mban mot i ftohtë dhe me reshje në pjesën më të madhe të vendit. Në një lidhje telefonike për News24, sinpotikania Adiola Bani nga Meteoalb u shpreh se ulja e temperaturave do vijojë edhe në ditët në vijim duke arritur në -13 gradë Celsius në disa vende.   Sa i…

Shtypi 53-vjeçaren me makinë, motra e viktimës kërkon drejtësi: “Të bëjë burg saç i takon me ligj”

Historia e 54-vjeçares Pavlina Buçka, e cila humbi jetën në një aksident rrugor është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur” të moderatores Evis Ahmeti. Familjarët e saj pretendojnë që gjykata ka favorizuar të riun që e aksidentoi dy vite më parë, teksa e ndjera po kalonte rrugën. Kjo nënë la pas tre…

‘Kur isha fëmijë s’kisha këpucë’/ Talenti shqiptar tregon për jetën e vështirë që ka bërë

Mesfushori Elvis Rexhbecaj bëhet futbollist i radhës që refuzon Kombëtaren e Shqipërisë. Talenti shqiptar tashmë në moshën 21-vjeçare në një intervistë për ‘SportBuzzer’, ka rrëfyer se ndihet gjerman dhe ëndrra e tij është të veshë fanellën e “panzerave”. “Kur isha dy vjeç, kam ardhur në Gjermani me familjen time. Fillimisht jetonim në Brandenburg, me shumë…