Zgjedhjet lokale/ Ja deri kur është afati i partive për të dorëzuar emrat për kryebashkiakë

Edhe pse situata nuk duket plotësisht e qartë dhe opozita nuk e ka fokusin e saj tek zgjedhjet lokale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur përgatitjet dhe po ashtu apelet drejtuar partive politike për zgjedhjet e 30 qershorit. Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj iu bëri thirrje partive që të regjistrohen në këtë proces. Afati për…

I kërkoi që të hapte kasafortën, recepsionistja bën për “ujë të ftohtë” hajdutin që e sulmoi

Autoritetet në Florida janë vënë në kërkim të një hajduti që tentoi të vidhte para në një hotel në Davie. Sipas raportimit të mediave vendase, tentativa për grabitje ndodhi rreth orës katër të mëngjesit në Woodspring Suites ndërsa recepsionistja që ndodhej në turn bëri rezistencë. Në videon, e marrë nga kamerat e sigurisë, shihet një…

E rënduar gjendja në Llogara, ARRSH njofton: Në punë janë 3 borëpastruese dhe 1 fadromë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se sasia e reshjeve të borës në Llogara është e intensive, në punë janë 3 borëpastruese dhe 1 fadromë. Drejtuesit e mjeteve që duhet ta përshkojnë këtë rrugë duhet t’i kenë vendosur me patjetër gomat e dimrit dhe zinxhirët në të kundër kalimi është i pamundur dhe nuk do të lejohet lëvizja…

Shqiptarja nxjerr virgjërinë në shitje, i vijnë 6500 oferta shokuese: “Më duhen 2 javë të të ç’virgjëroj ose ndryshe…”

Së fundmi, emisioni investigativ “BOOM” ka trajtuar një çështje shumë delikate, ku ka infiltruar një vajzë që të nxirrte një njoftim se kërkonte të shiste virgjërinë e saj. “Jam një vajzë 22 vjeç. Deri tani nuk kam takuar shpirtin binjak dhe kam vendosur të shes virgjërinë. Për detaje më kontaktoni në këtë numër telefoni”, ka…