Siguria ushqimore, AKU monitorim në të gjithë vendin: Nga analizat e bëra rezulton se…

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) gjatë javës që lamë pas, dhe që përkoi me festat e fundvitit, ka monitoruar intensivisht tregjet në tw gjithë vendin duke garantuar siguri ushqimore në çdo produkt që tregtohet në vend. Në kuadër të vijimit të kontrollit për garantimin e cilësisë dhe sigurisë ushimore Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka njoftuar…

Burri i saj humb jetën në Afganistan, kur kontrollon laptopin e tij, gjen diçka që e la pa frymë!

Është shumë e trishtueshme të shohësh se për shkak të luftërave, shumë ushtarë që i shërbejnë popullit të tyre humbasin jetën, duke lënë familjet e tyre në mëshirën e dëshpërimit dhe pafuqisë, shkruan ShkodraNews. Edhe më e trishtë është kur ka fëmijë, të cilët kurrë nuk do të jenë me fat sa të rriten me…

Vrau pa mëshirë gruan dhe kunatën në sy të fëmijëve, por cilat janë fjalët që Gazmend Musta tha në Gjykatë

Pasditen e dy janarit qyteti i Ballshit u trondit, pasi  Gazmend Musta vrau për motive të dobëta gruan dhe kunatën e tij. Krimi makabër ndodhi në prani të dy fëmijëve të mitur të çiftit. Gentiana dhe Merisa Caushi u vranë pa mëshirë, pasi  Gazmend Musta nuk kishte dashur që gruaja e tij të Gentiana të shkonte tek prindërit e saj. Në Gjykatë,…