Korçë, temperatura -11 gradë C në mesditë, Drejtoria Arsimore: Që nesër mësimi do të…

Sipas te dhenave nga Stacioni Meteorologjik Ushtarak Korce ne gjithe qarkun e Korces temperaturat vijojne te jene te uleta, aktualisht -11 grade C. prefektuara e Korçës ka njoftuar për situatën në mesditë si më poshtë: Qarkullimi rrugor ne akset nacionale vijon normalisht. Segmentet rrugore rurale ne Nj. A jane te hapura dhe kalimi rekomandohet me…

U zotua se nuk ka kryer veprën penale, shkarkohet nga detyra gjyqtari Thanza për fshehje të…

Prokuroria pritet të vendos për dërgimin e çështjes në gjyq me akuzën e falsifikimit të formularit te dekriminalizimit, pas mbërritjes së letërporosisë nga pala italiane, ku vërtetohet se ish-gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar në këtë shtet për vjedhje. KPK e shkakroi nga detyra të gjyqtarit te Gjykates se Larte, Admir Thanza pasi Prokuroria e…

Kida na kthen pas në kohë, ja se si dukej këngëtarja në fëmijërinë e saj

Kida është kthyer prapa në kohë, duke sjellë imazhe nga fëmijëria. Kida ka publikuar disa fotografi në rrjete sociale, përmes së cilave ndanë kujtime nga fëmijëria. Ajo përmes këtyre fotografive, tregon se si ka ndryshuar ndër vite, që prej kohës kur ishte foshnje. Kujtojmë që këngëtarja një muaj më parë festoi ditëlindjen e 21-të, ndërsa…

Temperaturat e ulëta një problem edhe për automjetin tuaj? Ja si të veproni për ti shmangur këto probleme

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve për shkak të rrymave polare që kanë mbërthyer vendin tonë, ndikojnë edhe në automjetin tuaj duke iu shkaktuar probleme. Kur dilni nga shtëpia herët në mëngjes, ekziston mundësia që automjeti të mos ju ndizet, të ketë ngrirë apo edhe të mos ju hapen dyert për shkak të shtresës së…