Temperaturat e ulëta, Erion Veliaj u bën apel administratorëve në shkollat e Tiranës: Na njoftoni nëse ka mungesa me lëndë djegëse

Kryetari i bashkisë së Tiranës u kërkon të gjithë drejtorëve të shkollave, kopshteve dhe çerdheve që të njoftojnë një ditë përpara në bashki në rastet e mungesës së karburantit apo çdo probleme tjetër me kaldajat në mënyrë që nxënësit të mos qëndrojnë në të ftohtë në këto ditë kur temperaturat janë regjistruar nën 0 edhe…

195 cm e gjatë, atletja e dëshpëruar: Nuk gjej dot një mashkull më të gjatë se vetja

Një ish-atlete britanike që është e gjatë 195 cm ka deklaruar se nuk po gjen dot “shpirtin binjak”. Gjatësia ka ndikuar për keq në jetën e Jade Slavin, e cila ka përjetuar bul.lizëm prej vitesh. 26-vjeçarja ka pranuar se e ka urryer gjithmonë ‘shtatin’ e lartë falë ngacmimeve që e quanin “të shëmtuar” dhe “anormale”.…

Dhjetëra automjete sekuestrohen nga shteti çdo ditë, ja se ku përfundojnë ato

Pak herë është dëgjuar për tenderin e makinave të sekuestruara nga shteti, forcat e policisë dhe aspak informacion rreth atyre që i blejnë, të ardhurat që krijohen, procedurat që ndiqen etj. Me qindra automjete që sekuestrohen, përfshi edhe motorët, mbeten në magazinat e shtetit, nën administrimin e Policisë së Shtetit. Tërheqja e këtyre automjeteve nga pronarët…

U konfliktuan për motive të dobëta, të rinjtë nga Lezha përdorin armët për të larë hesapet

Policia njofton se ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes tre të rinjve në Lezhë. Forcat e Policisë së Komisariatit të Lezhës arrestuan në flagrancë një 26-vjeçar nga Kurbini, si dhe proceduan 2 shtetas të tjerë, thuhet në njoftimin e policisë. Sipas uniformave blu, ata janë konfliktuar për motive të dobëta me mjete të forta…

Vrau gruan dhe kunatën, reagon kryebashkiaku i Mallakastrës: “Do t’i ofrojmë ndihmë”

Në një prononcim për mediat, kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka folur lidhur me dy fëmijët e çifitit, traumën dhe gjendjen e vështirë financiare në të cilën ndodhet familja e dy motrave të vrara. rimi në familje që tronditi Ballshin, ku Gazment Musta vrau gruan dhe kunatën me thikën e bukës është rikthyer në vëmendjen…

ISHSH ndëshkon subjektet që shkelin ligjin antiduhan, gjobiten dy lokale në kryeqytet

Pasi shkelën ligjin antiduhan, subjektet Mokador dhe New_A lounge janë ndëshkuar me nga 300.000 lekë. TIRANË- Inspektorati Shëndetësor i Tiranës ka vijuar ndëshkimin e subjekteve që shkelin ligjin antiduhan. Subjektet Mokador dhe New_A lounge janë ndëshkuar me nga 300.000 lekë për këtë shkelje. Tolerancë zero për shkelësit e ligjit antiduhan nga ISHSH e qarkut Tiranë! Inspektorati…