Dosja “Habilaj”/ Zbardhen përgjime të reja, si u përdor Policia në arat me kanabis

Prokuroria e Krimeve të Rënda mbylli hetimet për Moisi Habilajn, Florian Habilajn, Tigrenc Mezuraj, Armando Sulaj, Meridian Sulaj, Nezar Seiti e të tjerë dhe e dërgoi çështjen për gjykim. Akuzat që rëndojnë ndaj 9 të dyshuarve janë ato të “Grupit të strukturuar kriminal”, “Trafikut të drogës” dhe “Kultivimit të drogës”. Në përfundim të hetimeve, 3…

Vettingu detyron të ulet në“karrigen e nxehtë”kryetarin të Gjykatës së Shkodrës

Vettingu ka detyruar këtë të martë të ulet në “karrigen e nxehtë” përpara trupës së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, kryetarin e Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi. Trupa e komisionerëve përbëhet nga Fildes Shuli, Etleda Çiftja dhe Roland Ilia. Sa i përket relatimit të KPK-së, Zefi ka qenë bashkëpunues gjatë hetimit administrativ. Raporti i ILDKPKI-së,…

Po kthehej nga Stambolli, arrestohet në areoportin italian 37-vjeçari i dënuar për vrasje

Gjatë një kontrolli rutinë në aeroportin italian, policia ka arrestuar një shqiptar, i cili ishte në kërkim për vrasje. Mediat italiane kanë raportuar, për një 37-vjeçar shqiptar, i cili po kthehej nga Stambolli. Ai po pritej në aeroport nga bashkëshortja e tij. Çifti jetonte prej vitesh në shtetin italian. Gjatë kontrollit policia i ka kërkuar…

Shfaqet sëmundja e fruthit, mjekët u bëjnë thirrje prindërve: Vaksinoni fëmijët

Në Berat është shfaqur sëmundja e fruthit. Disa pacientë janë paraqitur me simptomat e tij në Spitalin Rajonal. Mjekja infeksioniste shpjegon se po priten analizat përfundimtare për disa pacientë të tjerë. Situata – sipas saj, – nuk është alarmante, por u bën thirrje nënave që të vaksinojnë fëmijët. “Kemi disa raste me fruth, më konkretisht…

U shpreh se “Trupi i një 25-vjeçareje është i mrekullueshëm, ndërsa ai i një 50-vjeçareje jo”, vërshojnë kritikat ndaj shkrimtarit të njohur

Një shkrimtar francez ka shkaktuar indinjatë të madhe, me pohimet e tij se gratë mbi 50 vjeç janë tepër të vjetra për t’u dashuruar. Ndonëse edhe vet është 50 vjeç, Yann Moix tha për revistën “Marie Claire” se preferon trupat e reja. “Trupi i një 25-vjeçareje është i mrekullueshëm, ndërsa ai i një 50-vjeçareje jo.…