E “fluturoi” nga lartësia, autori i krimit makabër në Tiranë e kapi “mat” 35-vjeçarin me bashkëshorten

Nje ngjarje e rende ndodhi te enjten mbrema ne kryeqytet, qe u zbulua te premten. Vrasja makabre ndodhi në periferi të Tiranës, ku mbeti i vdekur 35 -vjeçari Arben Gjeci. Mësohet se 35 vjeçari është qëlluar me sende të forta në kokë nga një person, i cili ka zbuluar se viktima kishte lidhje me bashkëshorten…

Qeveria ndryshon ligjin për pastrimin e parave, si do ndiqen politikanët edhe 10 vjet pas detyrës

Qeveria ndryshon ligjin për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit. Drafti i ri është për konsultim, ndërsa pritet së shpejti të miratohet nga qeveria. Me ndryshimet ligjore, qeveria rrit kohëzgjatjen e statusit të personit të ekspozuar politikisht. Pra, bëhet fjalë për zyrtarë të lartë të lartë të administratës, politikanë të lartë të…

Qendro në Prokurori: Asnjë shkelje

Kreu i ARRSH, Afrim Qendro ka dëshmuar ditën e sotme per rreth 2 orë në Prokurorinë e Tiranës pas zbulimit të skandalit që fshihej pas kompanisë që do ndërtonte lotin e parë të Unazës së Re, ‘DH Albania’, e cila kishte falsifikuar dokumentet për marrjen e tenderit. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se Qendro ka…