Drejtori i Policisë Rrugore Mit’hat Tola u bën apel shoferëve: Ne kemi kulturë të vogël…

Në fjalën e tij në studio, Tola risolli në vëmendje akset të cilat kanë probleme në qarkullimin e mjeteve, vështirësitë që hasin drejtuesit e mjeteve në ndërrimin e gomave dhe vendosjen e zinxhirëve duke dhënë edhe këshillat e tij për ta. TIRANË- Drejtori i Policisë Rrugore Mit’hat Tola, i ftuar në Report Tv ka komentuar situatën e rrugëve…

OSSHE në krye të detyrës, ja si punon elektriçisti në mes borës në Gjirokastër

Deda i kohëve moderne. Në këto ditë të vështira dimri nuk janë të rralla edhe problemet me energjin elektrike. Këto janë fotot e një elektriçisti i cili ka qëndruar në krye të detyrës edhe pse kushtet atmosferike nuk janë fare në favor te tij. Punonjësi XHafer Avduli duke iu përgjigjur detyrës në shërbim të abonentëve të…

Siguria ushqimore/ AKU ngre zërin për ndryshime në kodin penal

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marr pjesë në seancën për “Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut” ku ngritën domosdoshmërinë e ndryshimeve në Kodin penal sa lidhet me çështjen e Sigurisë Ushqimore. AKU referuar natyrës së shkeljeve të hasura, gjatë vitit 2018 ka referuar pranë organeve të prokurorive të rretheve , 65 raste…

ARRSH, alarmante gjendja në këto 3 qarqe: Vendosni zinxhirët!

Autoriteti Rrugor shqiptar lëshoi një paralajmërim pak minuta më parë në rrjetet sociale. Sipas ARRSH, “nga raportimet e marra nga Emergjencat Civile dhe Shërbimi i meterologjisë parashikohet se reshjet e deborës janë në rritje në zonat malore, kryesisht në Dibër e Kukës dhe Korçë e Ersekë. Drejtuesit e mjeteve të vendosin zinxhir në segmentet rrugore, për…

Pagesa e tarifave, Ministria e Arsimit bën me dije se u ka kërkuar gjithë sekretarive mësimore që të…

Ministra e Arsimit Sportit dhe Rinisë në një njoftim për mediat bën me dije se u ka kërkuar universiteteve listën e plotë të studentëve që përfitojnë nga ulja e tarifave. Sipas njoftimit nga ministria thuhet se  u është tërhequr vëmendje të gjitha sekretarive mësimore që të bëjnë njoftimet e nevojshme për studentët dhe të garantojnë…