Mot i keq, Shërbimi Social në mbështetje të familjeve në nevojë (foto)

Në këto ditë të ftohta dimri krahas gatishmërisë së ekipeve mjekësore, ekipet e shërbimit social janë në terren për të mbështetur familjet në nevojë në bashkëpunim me organizatat partnere Në Korçë disa familje me ndihmë ekonomike në zonat e izoluara nga dëbora janë mbështetur me pako ushqimore dhe veshmbathje për të lehtësuar përballimin e ditëve…

Pas divorcit të çiftit më pasanik në botë, arsyeja do na kishte shkuar në mendje të gjithëve

Pak orë pas njoftimit të divorcit mes themeluesit të “Amazon” Jeff Bezos dhe bashkëshortes së tij MacKenzie, zbulohet një tjetër grua. Drejtuesja televizive Lauren Sanchez thuhet se është e dashura e re e Bezos. Sipas asaj që raporton ‘Page Six’ e ‘New York Post’, 49-vjecarja me origjinë meksikane thuhet se ka qenë shkaktare e divorcit. Ata…

E paskemi ditur gabim deri tani! Ja disa “hile” të vogla që ju mësojnë se si ta ruani baterinë e celularit tuaj

Gjeneratat e reja te telefonëve nga Apple, Samsung dhe kompani të tjera mund të realizojnë pothuajse gjithçka. Madje, pa frike fare, tashmë mund të themi se kemi një laptop në xhep. Por, opsionet e reja të avancuara marrin edhe shumë energji nga bateria e këtyre pajisjeve të reja inovative. Bateritë po konsumohen gjithnjë e më…