Ndodh mrekullia/ Shpëtohet 41-vjeçarja shtatzënë në Burrel, Manastirliu: U transportua me helikopter

Një 41-vjeçare shtatëzanë që rrezikonte jetën e saj dhe të fëmijës për shkak të komplikacioneve është transportuar me helikopter mëngjesin e sotëm nga Burreli në Maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, ku ka lindur një djalë, fëmijën e saj të tetë. Falë ndërhyrjes në kohë të mjekëve dhe urgjencës mjekësore nëna dhe fëmija gëzojnë shëndet të…

Meta refuzoi dekretimin e Gent Cakajt, reagon Rama: Ose i ka vjedhur Doktoresha e Shkencave passwordin ose…

Thellohet përplasja mes presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama për mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Kreu i shtetit thotë se nuk do të lejojë asnjë përpjekje që pengon autoritetin kushtetues të presidentit dhe bie ndesh me interesin kombëtar. “Nuk ka Gjykatë Kushtetuese në botë që ndalon e…

“Platforma e punësimit“, Rama: Hipotekat, aluiznit, doganat, të gjitha vendet do të jenë në shërbim të atyre që janë më të mirë

Kryeministri Rama teksa foli në prezantimin e platformës për punësimin e studentëve theksoi  se edukata e treguar nga studentët është “katastrofë”,  duke bërë  kështu një hap pas në vlerat e shqiptarëve. Shefi i qeverisë sqaroi se platforma tashmë është e hapur dhe të gjithë ata që kanë një notë mesatare mes 9-10, e kanë derën…