Nuk pranuan të mbyllnin llotot, Policia prangos pronarët e lokaleve në…

Policia e Shtetit ka proceduar sot penalisht dy shtetas të cilët kanë vijuar aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove. Sipas njoftimit të Policisë na pranga janë vendosur dy shtetas, pronarë lokalesh një në Tiranë dhe një në Klos të Burrelit. Dy shtetasit janë arrestuar pasi dyshoheshin se kanë përdorur pajisje që mundësonin ushtrimin e…

Meta refuzoi ta dekretonte Cakajn, reagon Haradinaj: Unë e dua Shqipërinë pa kushte, por…

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj, duke iu përgjigjur…