Meta kthen për shqyrtim një tjetër ligj në kuvend, ja se për çfarë bëhet fjalë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Për noterinë”. Meta kërkon rishqyrtimin e neneve 61, 65 dhe 76 të këtij ligji. Argumentet e përmbledhura të kësaj vendimmarrje paraqiten si më poshtë: 1. Përmbajtja e nenit 61 të ligjit nr.110/2018 “Për noterinë”, nuk është i qartë dhe në harmoni me disa…

E keni provuar ndonjëherë ti mbyllni rrjetet sociale? Ja se çfarë do të ndryshojë në jetën tuaj nëse provoni ta bëni

Sipas intv.al kohët e fundit rrjetet sociale janë një mënyrë për të qenë në kontakt me botën. Nëse do largoheni nga rrjetet sociale, si Instagrami ose Facebook-u ja çfarë do t’ju ndodhë: 1. Do kaloni më shumë kohë me veten tuaj Të qëndruarit vetëm mund të jetë frikësuese për disa njerëz, duke zgjedhur rrjetet sociale…

Aksident në Fier/ Një i moshuar në gjendje të rëndë, po udhëtonte me biçikletë kur…

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qyteti e Fierit. Një i moshuar i cili po lëvizte me biçikletë, është përplasur nga një makinë. I moshuari është dërguar menjëherë me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Ndërkohë policia ka bërë shoqërimin e drejtuesit të mjetit, deri në sqarimin e…

Një tjetër konvikt i nënshtrohet rikonstruksionit, Veliaj: Në tetor të gjithë në ambiente shumë më komode

Një tjetër konvikt në “Qytetin Studenti” i është nënshtruar rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe mësimi për studentët.  Kryebashkiaku Veliaj inspektoi punimet që po kryhen në godinën Nr. 5, falë edhe ndihmës së donatorëve të ndryshëm, ndërsa u bëri thirrje studentëve që t’i kthehen mësimit për t’i hapur rrugë, gjatë verës, vijimit…